Susisiekite telefonu: +370 655 74073

Juridinių asmenų bankrotas

Į pradžią

Svarbiau yra apgalvotai veikti negu protingai mąstyti

Ciceronas


Ar kreditoriai beldžiasi į duris? O gal skolininkas negrąžina įsiskolinimo?

 Jeigu atsakymas teigiamas, pradėkite kurti strategiją, į kurią įeitų ne tik mintys, bet ir veiksmai. O pirmas iš jų, pasitarti su asmeniu, gebančiu ir išmanančiu įmonės finansinę būklę apibūdinančius rodiklius, žinančiu bei besidominčiu rinka ir jos tendencijomis, akis į akį susidūrusiu su įmonės bankrotu.

 

  • Pagal Juridinių asmenų nemokumo įstatymą nemokios įmonės vadovas, nustatęs, kad įmonė yra nemoki, privalo nedelsiant apie tai informuoti įmonės akcininkus ir siūlyti spręsti įmonės mokumo atkūrimo klausimą. 
  • Akcininkams nepriėmus sprendimo atkurti įmonės mokumą, įmonės vadovas privalo nedelsiant inicijuoti nemokumo procesą. 
  • Inicijuojant nemokumo procesą įmonė pirmiausia privalo pasiūlyti kreditoriams įmonės bankroto procesą vykdyti ne teismo tvarka.

 

Patikimą, išmanantį, o svarbiausia turintį ne vienerius metus patirties įmonių bankroto srityje specialistą, galintį atsakyti į visus Jus dominančius klausimus, padėti suderinti įsiskolinimų grąžinimą įmonės kreditoriams ir dar daugiau Jums siūlo Bankroto ir verslo konsultacijų centras. 

  • Jeigu esate skolininkas prieš susitikant su konsultantu siūlome pasiruošti ir patiems pasitikrinti, ar įmonei gresia bankrotas. O tam svarbu žinoti pradelstų įsisikolinimų ir įmonės turto santykį, kurį apibūdina LR juridinių asmenų nemokumo įstatymas. Įstatyme nurodyta, jog įmonė laikoma nemokia, kai nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) arba įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija į jos balansą įrašyto turto vertę. Taigi, jeigu atlikus šį veiksmą kyla abejonių arba neaiškumų, nedvejodami kreipkitės į specialistą ir užduokite visus rūpimus klausimus. 
  • O jeigu esate kreditorius ir niekaip negalite atgauti skolos, kurią jau kelis kartus atidėjote, mūsų specialistas turi resursų patikrinti Jūsų skolininko finansinę padėtį ir padėti suderinti skolos grąžinimo klausimą. Tuo atveju, jei jau esate bankrutuojančios įmonės kreditorius, mūsų specialistas patars į ką būtina atkreipti dėmesį ir padės priimti teisingą spendimą vienu ar kitu klausimu bei išaiškins Jūsų teises bankroto proceso metu. 

Siūlome Jums konsultacijas, nes supratimas, jog įmonės bankrotas laiku yra naudingas ne tik rinkai, bet ir kreditoriams bei įmonei ir tai, jog įmonės banktrotas tam tikrais atejais yra priemonė, padedanti optimaliausiai suderinti įmonės kreditorių, vadovo bei akcininko ir įmonės interesus, yra pagrindis Bankroto ir verslo konsultacijų centro uždavinys.

  • Įmonės vadovui savalaikis reagavimas į susidariusį nemokumą, tai yra kreditorių susirinkimo dėl bankroto ne teismo tvarka sušaukimas, ar kriepimąsis į teismą dėl nemokumo bylos kėlimo naudingas atsakomybės klausimui išspręsti. LR juridinių asmenų nemokumo įstatymas nurodo įmonės vadovo atsakomybę, tuo atveju, jei yra tikimybė kad įmonė bus nemoki ir įmonė negali ir (arba) negalės atsiskaityti su kreditoriumi (kreditoriais) ir šis (šie) nesikreipė į teismą dėl nemokumo bylos iškėlimo. Šiuo atveju jau esant tikimybei kad juridinis asmuo gali tapti nemokus įmonės vadovas privalo pateikti pareiškimą teismui dėl nemokumo bylos iškėlimo, o laiku nepateikus, privalo atlyginti įmonės patirtą žalą.
  • Be to, įmonės valdymo organai privalo perduoti administratoriui įmonės turtą pagal balansą, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus per teismo nustatytus terminus. Tais atvejais, kai įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės, jos savininkas (savininkai) per tuos pačius terminus privalo pateikti administratoriui ir viso jo (jų) turimo turto sąrašą, įskaitant ir turtą, kuris yra bendroji jungtinė nuosavybė, o nepateikus dokumentų per teismo nustatytą terminą, įstatyme numatyta bauda ar net teisės eiti viešo ir (ar) privataus juridinio asmens vadovo pareigas ir būti kolegialaus valdymo organo nariu apribojimas. 

Įmonių bankroto procesą reglamentuoja Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymas (JANĮ) (norėdami skaityti įstatymo redakciją spauskite čia).

Įstatymas jums pasirodė painus ir nesuprantamas, reikalinga profesionali pagalba nemokumo klausimais, kreipkitės, jums padėsime:

  1. Įvertinę įmonės finansinę ir veiklos situaciją numatyti ar įmonei gresia nemokumas, o gal įmonė jau yra nemoki.
  2. Jei Jūsų įmonė yra nemoki ar jai gresia nemokumas, padėsime įvertinti ar įmonė gali būti restruktūrizuojama. Jei atsakymas teigiamas irįmonės veikla yra nenutrūkusi parengsime visus dokumentus reikalingus Restruktūrizavimo bylos iškėlimui teisme, parengsime įmonės Restruktūrizavimo planą.
  3. Jei įmonę jau yra nemoki ir jai turi būti keliama bankroto byla, padėsime sušaukti pirmajį kreditorių susirinkimą dėl įmonės neteisminio bankroto (bankroto ne teismo tvarka) iškėlimo. 
  4. Kreditoriams nepritarus bankrotą vykdyti ne teismo tvarka, parengsime pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo vadovo iniciatyva, konsultuosime įmonę bankroto proceso ir apskaitos parengimo bankroto procesui pagal juridinių asmenų nemokumo įstatymo reikalavimus.
     

IKI PASIMATYMO